Epizoda 9 : Deště Kastameru (The Rains of Castamere)

Deště Kastameru

Robb se zúčastní honosné svatby dcery lorda Freye, kterou si měl původně vzít on sám. Odpustí mu Walder Frey, že porušil svou přísahu? Na cestě na svatbu je i Arya, která se konečně může opět setkat se svou rodinou. Daenerys je krůček od dobytí Yunkai. Dario jí navrhuje odvážný plán, který může znamenat snadné vítězství, v případě zrady však skončí pro Matku draků tragicky. Brandona čeká těžký úkol. Aby zachránil své přátele, musí ovládnout své magické schopnosti. Jon Sníh musí ukázat zda se doopravdy přidal k divokým nebo je stále mužem noční hlídky a mečem v temnotě…

Dario prokázal svou oddanost a Daenerys s jeho pomocí dobyla Yunkai. Brandon dokáže proniknout do hlavy nejen svého zlovlka, ale i Hodora a zachrání své přátele. Chce pokračovat za zeď a najít tříokého havrana. Oša, která již za zeď nechce se od nich oddělí, aby chránila Rickona a dovedla ho do bezpečí. Jon Sníh odmítá zabít nevinného člověka, zabíjí několik divokých a na koni ujíždí zpět k noční hlídce. Robbovi se dostane vřelého přivítání a vypadá to, že jeho křivá přísaha je již zapomenuta. Náhle však Walderovi muži dostávají pokyn a masakrují slavící a nepřipravenou Robbovu armádu. Smrti neuniknou ani Robbova manželka a matka. Sám Robb umírá rukou svého vazala a zrádce lorda Boltna. Aryu, která dorazí během masakru, tak místo shledání s rodinou čeká další strastiplná pouť s Ohařem.

Zajímavosti

Představitel lorda Freye musel kvůli nácvikům a natáčení z různých úhlů představit své dcery a vnučky 75x. Pokaždé to zvládnul bez chyby.