Epizoda 10 : Matčina milost (Mother’s Mercy)

Matčina milost
how to play piano

Stannis táhne na Zimohrad. Tyrion, Missandei a Šedý červ spravují Meereen a Daario s Jorahem pátrají po Daenerys. Jamie a Myrcella opouštějí Dorne. Jon posílá Sama a Fialku do Starého města. Arya vykonává svoji pomstu. Cersei vyznává své hříchy.
Po upálení Shireen Pán světla dodržel, co slíbil a rozpustil sníh. Přesto Stannis dostane dvě špatné zprávy. Polovina jeho armády dezertovala a jeho žena Sylese se oběsila. Navíc ho opustila i Melisandra, když uslyšela zprávu o rozpadu jeho armády. I přes tyto těžké ztráty se však Stannis rozhodne dál pochodovat na Zimohrad. Téměř ihned po příchodu k Zimohradu je jeho vojsko rozprášeno armádou vedenou Ramsay Boltonem. Stannisovi se tento střet podaří přežít a zraněný se v lese utká se dvěma vojáky, které porazí. Když se vyčerpaný a zraněný opírá o strom, tak k němu přichází Brienne a obviní ho z vraždy jejího krále Renleyho Baratheona. Stannis se k tomu přizná a Brienne ho odsoudí k smrti. Scéna končí tak, že Brienne napřáhne svůj meč, ale jeho dopad už nevidíme.
Sansa se dostane ze svých komnat a ve věži zapálí svíčku. Když se vrací zpět, potká Myrandu se Smraďochem. Myranda na ni míří šípem a vyhrožuje jí, ale ze Smraďocha se opět stává Theon a shodí Myrandu z hradeb. V tu chvíli se vrací i Ramsay a Sansa s Theonem společně prchají ze Zimohradu skokem za hradby. Ani v tomto případě nevidíme jejich dopad na zem.

Arya na sebe vzala podobu mladé dívky a v bordelu pobodá a následně podřízne Meryna Tranta, protože zabil jejího učitele Syrio Forela. Když se vrací do Svatyně tváří, aby vrátila vypůjčenou tvář, tak ji nachytá Jaqen H’ghar. Řekne jí, že vzala nesprávný život a teď jeden dluží Mnohotvářnému bohu a sám vypije jed. Arya ale následně zjistí, že to nebyl Jaqen H’ghar, ale jiný muž bez tváře, který na sobě měl Jaqenovu tvář a i mnoho dalších. Ve chvíli, kdy Arya uvidí pod maskou svoji tvář, tak oslepne.

Jaime se s Myrcellou a Trystanem vrací do Králova přístaviště. Jaime Myrcelle přiznává, že je její pravý otec. Ona mu řekne, že to věděla a je za to ráda. Ve chvíli, kdy se začnou objímat, jí začne téct krev z nosu, protože ji těsně před odchodem na loď Ellaria otrávila.

Rádcové Daenerys se dohodnou, že Tyrion, Missandei a Šedý červ zůstanou v Meereenu jako jeho správci a Jorah s Daariem po ní půjdou pátrat. Po Tyrionově boku se také objevuje Varys, který i zde má svou síť špehů.
Drogon odletěl s Daenerys daleko od Meereenu a teď ji už opět neposlouchá. Pokouší se tedy vrátit sama, ale na cestě je obklíčena dothrackými jezdci.

Cersei se Nejvyššímu vrabčákovi vyzpovídá ze svých hříchů, ale přizná se jen k cizoložství s Lancelem, krvesmilstvo s Jaimem stále popírá. Nejvyšší vrabčák jí dovolí vrátit se domů, ale až po jejím pokání. To spočívá v tom, že jí ostříhají vlasy a nahá musí projít městem až do Rudé bašty. Během cesty za ní jde septa Unella se zvonem a křičí „Hanba“, lidé jí nadávají a hází na ni všelijakou špínu. Po návratu na hrad ji první přivítá Qyburn, který pro ni oživil Horu.

Na začátku epizody Sam požádal Jona, aby jeho, Fialku a malého Sama poslal do Starého města, aby se tam mohl stát mistrem a tím pomáhat Noční hlídce. Nyní Jonovi už na Černém hradě nezůstal žádný přítel. Davos ho přesvědčuje, aby mu dal zásoby a přiměl Divoké bojovat za Stannise, když v tom přijíždí Melisandra se zprávou, že tažení je u konce. Večer za Jonem přijde Olly, protože prý jeden z Divokých má zprávu o jeho strýci, Benjenu Starkovi. Jon jde za ním, ale najde jen ceduli s nápisem „Zrádce“. Hned poté je se slovy „Pro Hlídku“ ubodán šesti členy Noční hlídky, prvním je Alliser Thorne a posledním Olly.