Epizoda 6 : Neohnuti, neskloněni, nezlomeni (Unbowed, Unbent, Unbroken)

Neohnuti, neskloněni, nezlomeni

Arya se podrobuje zkoušce. Tyrion a Jorah jsou zajati otrokáři. Loras Tyrell je souzen. Jamie a Bronn čelí písečným hadům. Sansa se provdá za Ramsayho Boltona.
Arya v Domě černé a bílé umývá těla a pokusí se dostat do míst za zavřenými dveřmi, kam je odnášejí. Dívenka jí v tom zabrání s tím, že se dozví víc, až přijde čas. Arya by chtěla znovu hrát Hru tváří a Dívenka jí řekne, že i ona je ze Západozemí a je jedinou dcerou lorda. Matka jí zemřela a její otec se znovu oženil a narodila se mu holčička. Macecha se pokusila Dívenku otrávit, ale ona na to přišla a vyhledala pomoc Mužů bez tváře. Macecha zemřela a ona jim od té doby slouží. Ale ukáže se, že tento příběh byl jen test, jestli Arya dokáže odlišit pravdu od lži. Později v noci za Aryou přijde Jaqen H’ghar a hraje s ní Hru tváří. Pokaždé když zalže, tak ji šlehne rákoskou a šlehne ji i tehdy, když řekne, že nenávidí Ohaře. Další den Arya drhne podlahy, když do Domu černé a bílé přijde muž se svou nemocnou dcerou, která celý život trpí bolestmi. Arya k ní jde a řekne jí, že i ona byla nemocná, ale její otec ji sem přivedl a ona se uzdravila, když pila vodu z kašny Mnohotvářného boha. Dívka se napije vody a zemře a Aryu přitom celou dobu pozoruje Jaqen H’ghar. Ten za ní pak přijde, když omývá dívčino tělo a vezme ji za zavřené dveře. Tam je velký sál, na jehož stěnách jsou pokryty lidskými tvářemi. Jaqen jí řekne, že ještě není připravena stát se nikým, ale je připravena stát se někým jiným.

Jorahovi a Tyrionovi se zatím nepodařilo najít žádnou vesnici a když si spolu povídají, tak se Jorah dozví, že je jeho otec mrtvý. Později se Tyrion ptá Joraha, proč slouží Daenerys, když Mormontové bojovali proti Targaryenům během Robertovy rebelie. Jorah mu poví, že věří v osud, protože viděl zrození draků a že Daenerys je právoplatná královna. Když se přiblíží k pobřeží, zajmou je otrokáři. Mají v plánu prodat Joraha do solných dolů nebo na galeje a Tyriona zabít a prodat jen jeho ptáka. Tyrion je přesvědčí, že ho mají nechat živého, aby kupec viděl, že pták skutečně patřil trpaslíkovi. Také jim řekne, že Jorah je jeden z nejlepších bojovníků v Sedmi královstvích a v bojových jámách Meereenu jim vydělá majlant.

Malíček je zpět v Králově přístavišti a potká Lancela a vzájemně si vymění pár hrozeb. Pak jde za Cersei a říká jí, že ozbrojit fanatiky a nechat zatknout Lorase Tyrella nebylo moudré. Ujišťuje ji, že on je loajální k trůnu a až přijde čas, tak rytíři z Údolí budou bojovat za svého krále. Také jí řekne, že Sansa je na Zimohradě a bude si brát Ramsayho Boltona. Cersei je chce nechat všechny stáhnout z kůže, ale Malíček jí radí, aby nechala Boltony bojovat se Stannisem, a pak si vzala Zimohrad od vyčerpaného vítěze. Cersei tam ale nemá koho poslat, strýc Kevan ji neposlouchá a Jaime je pryč. Malíček nabídne, že tam pojede on s rytíři Údolí výměnou za jeho jmenování Strážcem Severu.
Olenna Tyrell přijíždí do Králova přístaviště na pomoc svému vnukovi. Cersei jí řekne, že s tím nemůže nic dělat, protože ho zatkli Obránci víry a nyní ho čeká slyšení. Při slyšení Loras vše popírá a i Margaery vypovídá v jeho prospěch. Ale Nejvyšší vrabčák nechá předvolat Olyvara a ten vypoví, že měl s Lorasem intimní vztah a Margaery o tom věděla. Nejvyšší vrabčák proto nechá zatknout i Margaery za křivé svědectví a oba je dá postavit před soud.

Myrcella a Trystane Martell jsou do sebe zamilovaní a přejí si mít brzy svatbu. Bronn a Jaime se dostanou do Vodních zahrad a chtějí Myrcellu odvést, ale v tu chvíli si pro Myrcellu přichází i píseční hadi. Začnou spolu bojovat, ale všechny je zadrží stráže včetně Ellarie Písek, která vše plánovala. Sansa se před svatbou koupe a přijde jí pomoct Myranda. Řekne jí, co se stalo s dívkami, které začaly Ramsayho nudit. Sansa se ale nenechá zastrašit a pošle ji pryč. Poté pro ni přijde Theon, aby ji odvedl do Božího háje a předal novému manželovi. Po obřadu Ramsay přinutí Theona zůstat v jejich komnatách a dívat se, jak Sansu znásilňuje.
Zajímavosti

Ošacení Theona Greyjoye při obřadu je stejné, jako měl Robb Stark na svatbě svého strýce Edmura.