Epizoda 7 : Dar (The Gift)

Dar

Jon opouští Černý hrad. Sansa se snaží získat pomoc od přátel na severu. Stannis pochoduje na Zimohrad. Daenerys potkává starého přítele. Královna trnů vrací úder.
Jon s Tormundem opouští Černý hrad a vydávají se za Zeď shromáždit divoké. Mistr Aemon umírá a Sam s Fialkou jsou s ním. Ještě před svou smrtí řekne Fialce, aby s dítětem odešla na jih, než bude příliš pozdě. Později po spálení Aemonova těla se pokusí Fialku znásilnit dva muži Noční hlídky. Sam ji brání, ale přemůžou ho a zbijí. Naštěstí se tam objeví Jonův zlovlk Duch a zažene je. Fialka mu pak ošetřuje rány a pomilují se.

Sansa přemluví Theona, aby na vrcholu zbořené věže zapálil svíci a tím vyslal signál jejím přátelům na severu. Theon jí to slíbí, ale místo toho jde za Ramsaym a vše mu řekne. Ten nechá starou služebnou, která slíbila Sanse pomoc, stáhnout z kůže a ukáže její tělo Sanse.

Stannise s jeho armádou zastihla sněhová bouře, dochází jim jídlo a opustilo ho 500 žoldáků. Davos mu radí, aby se vrátili na Černý hrad a přečkali tam zimu, ale Stannis chce za každou cenu táhnout na Zimohrad. Melisandra mu tvrdí, že v plamenech viděla jeho vítězství. Ale pro vítězství je prý nutno učinit oběti a chce proto obětovat jeho dceru.

Daario žádá Daenerys, aby si nebrala Hizdahrda a vzala si raději jeho. Odmítne ho, a tak jí alespoň poradí, aby v den Velkých her shromáždila všechny pány z Meereenu a nechala je zabít.
Jorah s Tyrionem jsou prodáni otrokáři z bojových jam. Na jejich první zápas se přijde podívat Daenerys. Jorah porazí všechny soupeře, ale ona s ním nechce mluvit. Jorah jí řekne, že má pro ni dar a v tu chvíli tam přijde Tyrion a prohlásí, že on je tím darem.

Olenna se setká s Nejvyšším vrabčákem a pokouší se ho uplatit, aby propustil její vnoučata, ale neúspěšně. Když odchází ze septa, tak dostane vzkaz od Malíčka, aby se s ním setkala v jeho starém bordelu. Řekne jí o vztahu Lancela a Cersei, aby to mohla použít proti ní.
Tommen si stěžuje matce, že je král, ale přitom nemůže udělat nic pro ženu, kterou miluje. Ona mu slíbí, že si promluví s Nejvyšším vrabčákem, aby pro ni něco udělal. Cersei pak navštíví Margaery v cele. Předstírá soucit, ale Margaery jí nevěří ani slovo a vyhodí ji ze své cely. Když Cersei odchází, tak ji zavedou za Nejvyšším vrabčákem. Ten ji řekne, že Lancel se vyznal ze svých hříchů a nechá ji také uvěznit.

Bronn a Jaime jsou uvězněni v Dorne a Jaimemu je dovoleno promluvit si s Myrcellou. Řekne jí, že se o ni Cersei bojí, a proto ji přijel odvézt domů. Ona mu ale poví, že je doma tady a chce se provdat za Trystana. Mezitím na Bronna začíná účinkovat jed, kterým měla Tyene potřené dýky. Bronn se jí ale líbí a dá mu protijed, když jí řekne, že je nejkrásnější žena na světě.