Epizoda 8 : Tvrdodomov (Hardhome)

Tvrdodomov

Tyrion radí Daenerys. Theon Sanse prozradí tajemství. Cersei dál zůstává tvrdohlavá. Arya splňuje svůj první úkol. Jon a Tormund doráží do Tvrdodomova.
Daenerys mluví s Tyrionem a nakonec mu nabídne, aby vstoupil do jejích služeb a stal se jejím poradcem. Tyrion váhá, protože si není jistý, zda z ní bude dobrý vládce. Na Tyrionovu radu Daenerys nenechá popravit Joraha, ale jen ho vyhostí z města. Tyrion jí také radí, aby zůstala v Zálivu otrokářů a vzdala se snah vrátit se do Západozemí. Daenerys se ale chce vrátit domů a vše od základů změnit.
Jorah se vrátí k otrokáři, který jeho a Tyriona koupil a přeje si bojovat ve velké jámě před královnou.

Cersei je stále ve vězení a septa Unella po ní chce, aby se vyznala ze svých hříchů. Navštíví ji Qyburn a oznámí jí, že soud se bude konat již brzy a že je obviněna z cizoložství, vlastizrady, krvesmilstva a vraždy krále Roberta. Její strýc Kevan byl povolán z Casterlyovy skály a jmenován pobočníkem krále. Cersei s ním chce mluvit, ale on setkání odmítá. Také si chce promluvit se svým synem, ale on po uvěznění Cersei a Margaery odmítá jíst a neopouští své komnaty. Qyburn jí radí, aby se vyzpovídala Nejvyššímu vrabčákovi, že je to jediná cesta z vězení, ale ona je stále zatvrzelá.

Arya už zvládla Hru tváří a Jaqen H’ghar jí dává její první úkol. Je z ní teď sirotek jménem Lanna, která prodává ústřice v přístavu a má Jaqenovi H’gharovi říct, co vše tam viděla. Všimne si muže, který se sází, zda námořníkova loď v pořádku dopluje do cíle. Když loď ztroskotá, tak by měl jeho rodinu vyplatit, ale často to neudělá. Jedna vdova se proto modlila v chrámu Mnohotvářného boha o pomoc. Arrya se má vrátit do přístavu a muže sledovat a zjistit o něm vše.

Sansa chce od Theona vědět, proč ji prozradil Ramsaymu. Theon jí odpoví, že není Theon, ale Smraďoch a že jí tím vlastně pomáhal. Řekne jí, co se Theonovi stalo, když se pokusil utéct a jak z něj Ramsay odřezával kousek po kousku, až z něj nezbylo nic. Sansa mu řekne, že je ráda za to, co se mu stalo. Protože, kdyby nebylo něj, tak by měla svou rodinu, ale teď ze Starků zbyla jen ona. Ve slabé chvilce Theonovi uklouzne, že nezabil Brana a Rickona, ale chlapce z farmy. Sansa se ho ptá, jestli ví, kam šli, ale Theon v rozrušení utíká pryč.
Ramsay je na válečné poradě se svým otcem. Roose má v plánu zůstat na Zimohradu a počkat, až Stannisovi muži vyhladoví a vzbouří se proti němu. Ramsay nechce jen sedět a čekat, ale chce zaútočit jako první.

Fialka ošetřuje Sama a přijde tam Olly. Ptá se Sama, co si myslí o Jonově plánu, přivést za Zeď Divoké. Sam mu vysvětluje, že muž musí někdy udělat těžká rozhodnutí, která se ostatním možná zdají špatná, ale jsou správná z dlouhodobého hlediska.

Jon a Tormund doráží do Tvrdodomova a promlouvají zde se staršími Divokých. Jon jim říká o svém plánu, dát Divokým území v Daru, pokud budou s Noční hlídkou bojovat, až přijdou Bílí chodci a že je možné je zabít Dračím sklem. Protože se za něj Tormund zaručí, rozhodne se většina Divokých odejít s Jonem, ale ne všichni. Právě probíhá evakuace na Stannisovy lodě, když začnou nemrtví útočit. Divocí nechají zavřít bránu, ale opevnění dlouho nevydrží a nemrtví se dostávají do Tvrdodomova. Ve městě je i jeden Bílý chodec a bojuje s Jonem. Tomu se ho podaří zabít díky svému meči z valyrijské oceli. Noční král vše pozoruje z útesu a dá rozkaz armádě nemrtvých vrhnout se z útesu a svým počtem přemoci živé. Jon na poslední chvíli stačí utéct a nastoupit do lodi. Všichni, co zůstali na břehu, jsou zabiti a Noční král je znovu oživí, aby se mohli přidat k jeho armádě nemrtvých.