Epizoda 9 : Tanec draků (The Dance of Dragons)

Tanec draků

Jon se s Divokými vrací na Černý hrad. Jamie se setkává s Doranem Martellem. Stannise čeká těžké rozhodnutí. Arya naráží na sera Meryna Tranta. Daenerys se účastní Velkých her.
Na Stannisův tábor v noci zaútočili Ramsayho muži a připravili ho o značné množství zásob. Je teď ve velice složité situaci. Nemůže postupovat k Zimohradu kvůli množství sněhu a ani se nemůže vrátit zpět na Černý hrad, protože mu na cestu nestačí zásoby. Vysílá Davose ke Zdi, aby od Hlídky získal další zásoby na cestu. Ten ho žádá, aby se sebou mohl vzít Shireen, ale Stannis pro ni má s Melisandrou už jiný plán. Po Davosově odchodu jde Stannis k Shireen do stanu, kde si chvíli povídají a ona se ho ptá, jestli mu může nějak pomoci. V další scéně Shireen vychází ze stanu a teprve když uvidí hranici a Melisandru, jí dojde, jakou pomoc od ní otec chce. Začne křičet a volat otce a matku, ale nikdo jí nepřijde na pomoc. Melisandre ji nechá připoutat k hranici a tu pod ní zapálí. Stannis se Sylese vše zpovzdálí pozorují. Sylese nejdříve říká, že tato oběť je nutná, ale když slyší svoji dceru křičet, tak se v ní probudí její mateřský cit, ale to už je pozdě.

Jon se s Divokými dostává k Černému hradu a chvíli to vypadá, že jim Noční hlídka odmítne otevřít bránu. Nakonec sir Alliser Thorne vydá rozkaz k jejímu otevření.

Jaime se setkává s princem Doranem a vysvětluje mu svoji přítomnost v Dorne. Ten souhlasí, že se Myrcella může vrátit zpět do Králova přístaviště, ale Trystane pojede s nimi a zaujme Oberynovo místo v Malé radě. Ellaria Písek musí s Písečnými hady princi Doranovi odpřisáhnout svoji věrnost a ten Ellarii varuje, že další šanci už nedostane

Arya se vrací do přístavu, aby dala Hubenému muži ústřice s jedem, když si všimne příjezdu Mace Tyrella s Merynem Trantem, kterého má na svém seznamu. Rozhodne se proto nesplnit svůj úkol a místo toho celý den sleduje Meryna Tranta až do bordelu, kde si zaplatí mladé děvče asi Aryina věku. Později Jaqenu H’gharovi zalže, že Hubený muž neměl hlad a svůj úkol splní zítra. Nejde poznat, jestli jí Jaqen H’ghar uvěřil.

Daenerys se účastní Velkých her a mezi bojovníky poznává Joraha. Je na ní vidět, že se bojí o jeho život, ale přesto se rozhodne hry neukončit, i když ji o to Tyrion prosí. Jorah své soupeře porazí a hned potom vrhne kopím po jednom Synu harpyje, který byl hned za Daenerys. V tu chvíli se začne v hledišti odehrávat masakr. Synové harpyje zabíjejí každého, Neposkvrněné i prosté obyvatele a snaží se dostat k Daenerys. Ta se se všemi pokouší uprchnout, ale je obklíčena. V tu chvíli přilétá do jámy Drogon a začne upalovat Syny harpyje. Mezi nimi se šíří panika a spousta jich uteče, ale další po něm hází oštěpy. Drogon je stále ještě mládě a Daenerys má obavy o jeho život. Jde k němu a on ji nechá na sebe nasednout. Daenerys mu dá příkaz Valahd a odletí na něm pryč.